Postita vastus 
Alternatiivmeditsiin
03-08-2012, 11:31
Postitus: #1
Alternatiivmeditsiin
Akadeemik: alternatiivmeditsiin aitab lahendada psühhosomaatilisi probleeme

Täna hommikul rääkis akadeemik Ain-Elmar Kaasik raadiosaates "Huvitaja" teadusliku ja alternatiivse meditsiini omapäradest. Professori sõnul kasutab USA-s kuni 31% inimestest ja Soomes 33% elanikkonnast mingit liiki alternatiivravivõtteid, mille hulka kuulub väga palju erinevaid protseduure. Näiteks võib tegemist olla ka massaaži ja spa-protseduuridega. "Nõidu ei pea mitte alati tuleriidale saatma, teatud tingimustel võivad nad olla meie liitlased," sõnab Kaasik naljatades.

Akadeemiku sõnul tuleneb usaldus igasuguste posijate vastu inimkonna ajaloolisest taustast. On ju arstidel olnud ajalooliselt väga palju rolle: ravija, nõuandja, julgustaja, lohutaja. Tänapäeval on ravija roll teaduslikus meditsiinis suurenenud ja teised rollid vähenenud, kuid emeriitprofessori sõnul kehtib vana ütlus - kes muretseb, see ei parane - ka tänapäeval. Ja seetõttu tulevad mängu sageli mitte päris teaduslikul alusel põhinevad meditsiinilised tegevused.

Kuid alternatiivseid meetodeid ei pea sugugi alati eitama või taunima. Teaduslik meditsiin on väga oluline haiguste ravimisel. Alternatiivne ja täiendav meditsiin tuleb eriti arvesse igasugustes terviseedenduslikes programmides, taastusravis, aga ka psühhosomaatiliste probleemide lahendamisel. Keskealistel ja vanematel on ligi pooled kehalistest kaebustest tegelikult psühhosomaatilist päritolu või nende poolt võimendatud. Sellega ei taha professor sugugi öelda, et inimesed mõtlevad endale haigusi välja, aga vananedes inimene kulub. Näiteks liigesed kuluvad ja inimene sageli kohaneb nende muutustega, kuid muretsemine kõikvõimalike olmeprobleemide pärast, võib neid hädasid võimendada.

Akadeemiku sõnul on teaduslik meditsiin väga hea orgaaniliste haiguste diagnoosimisel ja ravimisel, aga ei suuda mitte alati lahendada psühhosomaatilisi probleeme.

Kaasiku sõnul pole meditsiin sugugi terviklik ja ühetähenduslik mõiste. Meditsiin on üks osa bioloogiast, mis on pööranud oma tähelepanu inimese uurimisele sünnist surmani. Meditsiin tugineb loodusteadustele, sealhulgas füüsikale, keemiale, aga samas ka väga tugevasti sotsiaalteadustele, sest muidu oleks määratlus liiga zooloogiline. Tegemist on kõige laiemas mõttes inimese ökoloogiaga.

Ajaloos on toimunud üsna suured muutused. Kui juba antiikajal kasutati mõistet ars medicina ehk arstimise kunst, siis tänapäeval on toimunud nihe pigem teaduslikkuse suunas ja me räägime arstiteadusest. Ka teaduslikku meditsiini võib jagada mitmeti: on alus ehk funtamentaalmeditsiin, mis uurib eksperimentaalsetes tingimustes, on kliinilinemeditsiin, mis tugineb kõige tugevamalt tõenduspõhisusele. Laias laastus võiks me jagada meditsiini kaheks: üks on koolimeditsiin, mida õhtumaades õpetatakse arstiteaduskondandes ja teine on alternatiivne ehk täiendav meditsiin- teatud tingimustel võivad nad üksteist täiendada.

Kuula veel raadiosaadet "Huvitaja", kus akadeemik Ain-Elmar Kaasikuga vestleb Madis Kimmel: kuula saadet siit

- Tarkus on arusaam sellest, kui vähe me tegelikult teame -
Leia selle kasutaja kõik postitused
Tsiteeri seda postitust oma vastuses
29-01-2013, 11:41
Postitus: #2
RE: Alternatiivmeditsiin
Arvan, et see sobib ehk ka siia teemasse.
Nimelt Brasiilia imeravitseja John of God, kelle õige nimi on Joao Teixeira de Faria. Teda peetakse üheks maailma tipptervendajaks.
Ravitseb Abadiania linnakeses Casa Ignatius de Loyola keskuses, paigas, mis paikneb suure kristall-lademe peal, kus on hea energeetika.
Kiirabivesker Georg Mooses on temaga kohtunud ja tõlkinud tema kohta raamatu. Seal on ka lugu inimesest, kes oli kuus tundi surnud olnud ja kellele oli surmatunnistus välja kirjutatud, aga John of God tõi ta elule tagasi.
Seal casas toimuv toimuv väljub igasugustest klassikalise meditsiini piiridest.
John of God tervendanud väga erinevaid inimesi - alates riigijuhtidest-presidentidest kuni "põhjakihini" välja.
Tema operatsioonide tunnistajateks on olnud poliitikud, prokurörid, arstid, arstiteaduste professorid ja uurimisinstituutide juhtivad teadlased. Mitte keegi ei ole näinud, et seal võiks tegu olla pettuse või hämamisega.

Kristallvoodi.

Samas artiklis kirjeldatakse ka kristallvoodit, mis on olemas ka Georg Moosesel.
See kujutab endast tavalisele voodile asetatud seitsme haardega riistapuud, mille lõpus on seitse kristalli - üks iga tšakra jaoks.

Kristallvoodi EI RAVI. Kristallvoodi on tervendamisvahend, mida määratakse värskenduseks ja häälestumiseks enne teiste ravimviiside algust. Ta aitab kehal puhastuda, annab tagasi tasakaalu ja õige energiavormi. Kristallid võivad vahendada ja muundada energiat.

Tänu kvartskristallide erilisele molekulide struktuurile suudavad footonid neis liikuda takistamatult ja kokku surumata, mitte nii nagu teiste ainete konstruktsioonides. Sellepärast võib kristalli abil kasutada valgust ja energiat täiesti erineval moel. Kristallvoodi tervendav toime sünnib nende vibratsiooni peegeldusest ja resonantsist kudedes ja rakuvedelikus. Kristallvoodi tervendavad seansid on nähtavad aine paremas ehituses, harmoonias ja teadvuse tasandil. Tervendatav kogeb seansi ajal sageli entiteetide kohalolekut.

Pikemalt siin artiklis
http://alkeemia.ee/artiklid/Nadala-Alkee...136/c-513/
Leia selle kasutaja kõik postitused
Tsiteeri seda postitust oma vastuses
30-01-2013, 15:00
Postitus: #3
RE: Alternatiivmeditsiin
Minu tänase päeva teema. Eks ta just nii ongi, et igaüks räägib ikka oma pigistavast kingast.
Akupunktuur on viki andmetel alternatiivmeditsiin. Mingist ajakirjast lugesin aga, et rahvameditsiin. Aga klassikalise õhtumaise meditsiini kõrval on rahvameditsiin ka alternatiivmeditsiin, nii et...


Külmetushaigused ja köha

Külmetusega kaasneb tihti köha. Leevendada seda saab ka haige ise läbi akupunktide mõjutamise ja õige enesemassaaži. Alljärgnevaid nippe kasutatakse köhaärrituse vähendamiseks, rögaerituse suurendamiseks, valuvähendamiseks ja hingamise kergendamiseks. Enesemassaaži võid alustada nii nõrga köha korral kui ka ägeda bronhiidi perioodil, ka siis kui kasutada muid raviprotseduure või ravimeid


Punktid, mille mõjutamine aitab leevendada köha

Akupunkt Taeva Jälg – 22RM – TIAN TU, asub rinnaku taga, sügavikus 1,0-1,5 cm sügavuses . Leevendab kinnist köha, bronhiiti, kurguvalu, rinnakinnisust ja kõrvetisi.

Selle punkti masseerimiseks surutakse keskmine sõrme ots rinnaku lohku ja vajutatakse punkt seest poolt. See on ka kopsude alarmpunkt, mida võiks kasutada ägedate kopsupõletike või astmahoogude leevendamiseks. NB! Probleemide korral võib see punkt olla väga valulik.

Punkt Tiigri Suu / Oru Põhi – HE GU asub pöidla ja nimetissõrme kokkusurumisel tekkiva valli kõrgema koha all vajutades luu suunas. See punkt on üks mõjusamaid heaolu ja immuunsüsteemi stimuleerivaid punkte. Läbi selle punkti mõjutamise leevendatakse külmetuse ja gripinähtusi ning enamikku pea ja näohaigusi. See on peamine valu leevendav punkt, vähendab raskustunnet peas. Kasutatakse pea-, hamba, kaela- seljavalude leevendamiseks. See on ummistusi ja põletikke leevendav akupunktuuri punkt. Kasutatakse ka nohu ja ninakinnisuse korral.

Masseeritakse kummalgi käel 1 minut, vajadusel korratakse mõne tunni möödudes. Suuremate energia takistuste või valude korral kasutada akukleebist Pure Relief.
NB! Raseduse aeg on selle punkti kasutamine keelatud.

Akupunkt Elegantne Häärber – SHU FU asub rangluu all lohus, keskmest 2 sõrme laiuse kaugusel külgedel. Selle punkti mõjutamine tugevdab immuunsüsteemi ja tõstab energia taset ning aitab kõrvaldada tõkestusi neerukanalis. Leevendab astma ja köha vaevusti, vähendab depressiooni.
Vajuta umbes üks minut keskmiste sõrmedega kummalgi pool asetsevaid punkte korraga. Sellel punktil on soovitav kasutada akukleebist Pure Energy.

Külmetushaigused ja gripp

Lisaks hoidumisele külmetustest on võimalik ka ise oma keha vastavaid akupunkte masseerides tugevdada keha, parandada energia ringlust ning vastupanu võimet haigustele.
Külmetushaigusi põhjustavad mitmed viirused, mis soodsates oludes (temperatuur, happesus, niiskus) hakkavad kurgu ja nina limaskestadel kiiresti paljunema.
Punktmassaaž aitab organismil viirustest kiiremini vabaneda. Seetõttu võib esialgu tunduda, et pärast massaaži on haiguse sümptomid hullemad. Tegelikult organism põeb haiguse kiiremini läbi. Punktmassaaž ei ravi haigusi, kuid teatud akupunktide mõjutamine aitab tervisel kiiremini taastuda, tõstab vastupanuvõimet ja aitab hoiduda külmetushaigustest tulevikus.Stress, väsimus ja ülepinge nõrgestavad immuunsüsteemi ja organism ei suuda enam haigusetekitajate ja keskkonna muutustega tõhusalt võidelda.

Tõsta organismi vastupanu gripi vastu!

Külmetumishaigus nähtude ilmnemisel alusta kätepunktidest, seejärel kukla punktidest ja siis kaela ning näopunktidest

Looklev Tiik – QU SHI – on akupunktuuri punkt, mis asub käsivarre välisküljel küünarnuki nahavoldilõpus kui kõverdate käe maksimaalselt. Punkt asub liigesel sügaval. Seda akupunkti stimuleeritakse, et tõsta organismi vastupanujõudu ja aktiveerida immuunsüsteemi. Selle akupunktuuri punkti mõjutamine aitab ravida bronhiiti, külmetumisest põhjustanud palavikku (alandab seda), samuti nahaekseeme, kõhulahtisust ja kõrget vererõhku. See on üks olulistest sügise ja talve aja toniseerimise punktidest. Punkti vajutatakse tugevalt umbes minut aega. Püsivama tulemuse saamiseks kasutatakse sellel punktil Energy Plus akukleebist.


Tuulte tiik – FENG CHI – asub kukla luu all, 3 sõrmelaiust keskmest, lohus. Hiina meditsiini järgi eemaldatakse läbi selle punkti kehasse tunginud kahjulikku tuult. See on oluline punkt gripi ja külmetushaiguste ravis ning vähendab oluliselt erinevaid peavalusid, ka kukkumise tagajärjel tekkinuid. Selle punkti masseerimine leevendab silmade taguseid pingeid, nina ja kõrvadega seonduvaid probleeme, pingeid ja valusid kaelapiirkonnas.

Massaažitehnika:
Pääsed seda akupunkti paremini masseerima, kui kallutad pead tahapoole. Masseeri neid punkte kahe käe pöialdega sama aegselt umbes pool minutit, tehke paus, lubage peal vajuda rinnale ja masseerige neid punkte veel korra.
Parema ja efektiivsema tulemuse saad, kui kasutad sellel punktil akukleebist Pure Relief.
Allikas

Cogitationis poenam nemo patitur
Leia selle kasutaja kõik postitused
Tsiteeri seda postitust oma vastuses
15-02-2013, 13:48
Postitus: #4
RE: Alternatiivmeditsiin
Takistuste eemaldamine vabaduse teelt - Tapase akupressuuri tehnika

Intervjuu TAT praktiku Jonathan Kalman'iga, kes tutvustab lähemalt, mis on T.A.T ehk Tapase Akupressuuri Tehnika ning millist kasu see lihtne aga tõhus tervendamismeetod toob.
[Pilt: 4d18d811632cad610d5b5a62cb9c927c]

T.A.T. on lühend Tapase Akupressuuri Tehnikast. See on lihtne ja elegantne energia-psühholoogia valdkonda kuuluv tervendamismeetod, mis kombineerib tähelepanu suunamise reale lausetele (TAT üheksa astet) teatud akupunktuuri punktide puudutamisega näol ja pea taga. TAT on lihtne ning tõhus meetod stressi ja blokeeringute lahustamiseks ning inimese taasühendamiseks süütuse, vabaduse ja õnnega. TAT kuulub samasse perekonda EFT-ga (Emotsionaalse Vabaduse Tehnika), mis minu teada on jõudnud Eestisse ja siin populaarsust kogunud.

Kas võiksid kirjeldada erinevusi TAT ja EFT vahel?

TAT puhul ei ole vaja sukeldude emotsioonidesse ja mälestustesse. Seega pole vajadust uuesti läbi elada valusaid kogemusi. Samuti võib TAT kasutamisel olla probleemi määratlemisel ebamäärasem kui EFT puhul, mis nõuab täpsemat lähenemist. Erinevatest uskudest ja erinevatel vaimsetel teedel käivad inimesed leiavad, et TAT-l on sügavalt vaimne olemus.

Kui paljud inimesed on TAT-d kasutanud?

Alates sellest kui Tapas Fleming selle tehnika 1993. aastal välja arendas, on seda kasutanud sajad tuhanded inimesed. Esialgu kavatses ta luua tehnika allergiate raviks, kuid nägi, et inimesed kogevad vabanemist kannatustest ka teistes eluvaldkondades. Sellest ajast alates on TAT levinud nii tervisetöötajate hulgas, kes kasutavad TAT-d oma klientidega, kui ka tavainimeste seas, kes TAT-d iseseisvalt kasutavad.

Milleks TAT-d kasutada saab?

TAT on väga tõhus piiravate uskumuste, negatiivsete mõtete ja tunnete tervendamiseks, mida iseenda, teiste inimeste ja elu kohta omame. Me pole tihti teadlikud, et need ei ole meie tõeline seisund ning arvame tänu läbielatule, et selline peabki elu olema. Sügavam tõde on see, et meie tõeline Mina ei ole elusündmustest kuidagi mõjutatud ega puudutatud ning just seda tõelist Mina tahamegi me uuesti tundma õppida. Kui me eemaldame negatiivse energia kihid, mis katavad meie sisemist Mina - kihid, mida oleme ekslikult pidanud iseendaks, siis me tunneme ja teame end sellena, kes me tegelikult oleme: armastus, rahu ja loov rõõm. Seega on kõik, mis põhineb mitte-armastusel ja/või sisemise vabaduse ja õnne puudumisel sobilik TAT seansile toomiseks: ebameeldivad emotsionaalsed seisundid, korduvad negatiivsed mõtted, mälestustega seotud emotsionaalsed laengud jms.

TAT on tõhus stressi leevendaja ning on eriti tõhus traumadest tekkinud stressi puhul. TAT on hea enesekindluse ja positiivse ellusuhtumise leidmiseks. Samuti on TAT hea andestamiseni jõudmiseks, hirmude kõrvaldamiseks, tõkete eemaldamiseks loovuse teelt, iseenda eraldunud osade tagasi toomiseks ning suhte- ja käitumismustrite tervendamiseks. TAT-d kasutatakse ka füüsiliste haiguste emotsionaalsete aspektide tervendamiseks ning ka füüsiliste seisundite endi leevendamiseks. Põhimõtteliselt on kõik, mis meie elus ebarahuldav tundub, sobilik kandidaat TAT seansile.

Üks TAT suuri kasutusalasid on "pidurite" eemaldamine - need on mõtted ja uskumused, mis hoiavad tervenemist tagasi. TAT abil saab hõlpsasti kõrvaldada sellised mõtted ja uskumused nagu "see on lootusetu", "ma ei saa sellest kunagi vabaks", "nii see lihtsalt ongi", "kui asjad üldse muutuvad, siis võtab see kaua aega", "see ei muutu/tervene mitte kunagi", "see on liiga suur selleks, et terveneda", "tervenemine töötab teiste, kuid mitte minu jaoks", "see on lootusetu", "ma ei ole õnnelik olemist ära teeninud", "ma ei vääri armastust" jne.

Kogemus näitab, et kui takistused eemaldatakse, siis leiavad meie keha ja meel loomulikul viisil võimaluse eluga kooskõlla tagasi minna. Isegi kui füüsiline seisund ei parane, on tervenemine siiski täielik, kui see inimese jaoks tema mõtetes enam tähtsust ei oma - ükskõik, kas selle füüsiline väljendus siis kaob või mitte. See on tõeline vabadus. Tervenemine on peamiselt meelega seotud, lastes sellel naasta vabaduse ja armastuse juurde.
Kuid TAT ei ole mõeldud haiguste diagnoosimiseks või arstliku ravi asendamiseks. TAT-d tuleks kasutada paralleelselt teiste ravimeetoditega, kui need vajalikuks osutuvad.

Kas TAT töötab kõigi jaoks?

Keegi ei saa anda lubadust ühegi tervendamistehnika suhtes. Me kõik leiame enda jaoks asjad, mis meiega resoneeruvad. Enamik inimesi, kellega olen töötanud, on TAT-st abi saanud, ja tihti palju enamgi kui nad lootsid. On olemas ka mõiste "laenatud kasu," mis viitab sellele, et kui me töötame TAT abil mingi kindla asjaga, siis saavad korda ka teised asjad.

Kas see on usu küsimus? Kas tõhususe tagamiseks peab inimene olema usklik või vaimne?

Üldsegi mitte. TAT töötab sõltumata sellest, kas me seda usume või mitte. Või kas oleme usklikud, vaimsed, agnostikud või ateistid. TAT töötab suurepäraselt ka loomade ja noorte laste peal, ja neil puuduvad igasugused uskumused TAT kohta. Hiljaaegu töötasin ühe noore mehega, kes ütles, et ta on TAT suhtes skeptiline olnud, kuid see töötas vaatamata tema uskumustele. Kui inimene on valmis proovima, on Jumala armul olemas nõusolek tema aitamiseks. Samuti saab inimene valida, kas ta soovib TAT astmetes kasutada sõna "Jumal" või mitte, mis teeb TAT atraktiivseks veel rohkematele inimestele. Eluenergia, Jumala arm, Allikas, Armastus, või kuidas iganes me seda ka ei nimetaks, ei hooli sellest, kuidas me "sellest" mõtleme või mis nime sellele anname. Kui valime puhtast südamest armastuse ja abi, ei saa armastus ja abi sellele kutsele vastu panna.

Mitu seanssi kulub mingi kindla probleemi lahendamiseks?

Sellele ei saa kindlat vastust anda. Minu kogemus näitab, et tavaliselt piisab ühest seansist, et mingi asi lõplikult ära lahendada, kuid mul on olnud ka juhtumeid, kus probleemi juurte lahustumiseks on kulunud mitu seanssi. Mõnikord ei ole probleemi juurega vaja otseselt tegeledagi, sest see tundub lahenevat ka siis, kui võtta ükskõik milline probleemi osa ja teha sellega TAT-d. Kuid üldiselt, kui ma mõtlen sellele kui kiiresti on TAT minus ja teistes inimestes asju ära lahendanud, siis arvestades seda, et mõned inimesed käivad kuude või aastate viisi rääkimisteraapias, on TAT tõepoolest armu värav.

Sa saad aru, et TAT on toiminud, kui sa oma probleemile mõeldes sellega seoses enam mingit emotsionaalset laengut ei tunne ning see sind enam ei häiri. Sa avastad, et kui vaatad oma elu seda osa, siis tunned end teistmoodi, omad rohkem selgust ja suudad eluga uuel viisil kohtuda. Paljudel juhtudel kogetakse sellist muutust ühe seansi jooksul. Miski tundub nihkuvat ja/või avaneb mingi uus vaatenurk ning sa tunned rahu. Mõningatel juhtudel tunned, et seanss läks hästi, kuid peale lõõgastunuma enesetunde mingeid märgatavaid muutusi ei toimunud. Kuid siis ühel hetkel kui elus tuleb ette mingi situatsioon, avastad, et sa ei mõtle või reageeri sellele enam nii nagu vanasti ning oled võimeline sellega loomulikumalt, tervemalt ja jõudsamalt toime tulema.

TAT-d saab niisiis ka ise kasutada?

Absoluutselt. See on üks TAT rõõmudest. See on miski, mille õppimine läheb ruttu ning mis jääb alatiseks su "tööriistakasti" iseendaga töötamiseks. Kui tunneme, et oleme kuhugi takerdunud või vajame abi, siis on teatud palvete ja meetodite omamine väga suure väärtusega. Võime iseendaga tööd teha on väga väga oluline.

Kuidas saab TAT asendit ja astmeid õppida?

Võite TAT ametlikult veebilehelt http://www.tatlife.com/ alla laadida tasuta brozhüüri "Kuidas teha TAT-d." See on saadaval mitmes keeles, muuhulgas ka eesti keeles.

Mida teha, kui tundub, et TAT ei tööta või kui ma vajan abi?

Siis tuleks töötada TAT praktikuga. Teise inimese kohalolu võib olla mingi asja lahendamiseks väga kasulik. Töötamine kellegagi, kes oskab näha kohti, kuhu sa oled kinni jäänud, võib olla väga suureks abiks.

Jonathan Kalman on TAT praktik Inglismaalt, kes elab ja töötab Tallinnas. Ta töötab individuaalselt (inglise keeles) ja viib läbi ka töötubasid, kus kasutatakse TAT-d grupis. Jonathan on vaimse raamatu "Just This Inner Preence: The adventure of a Lifetime" autor. Rohkem infot Jonathani ja TAT kohta võite leida tema veebilehelt http://www.spiritualhealingandwholeness.com/
Alkeemia

Cogitationis poenam nemo patitur
Leia selle kasutaja kõik postitused
Tsiteeri seda postitust oma vastuses
12-03-2013, 12:42
Postitus: #5
RE: Alternatiivmeditsiin
Muusikateraapia

Muusikateraapia on maailmas laialt kasutatav teraapiavorm, milles nii muusika kuulamisele põhinevaid meetodeid kui ka vaba, improvisatsioonilist musitseerimist rakendatakse teraapilises suhtes eesmärgipäraselt tervise säilitamiseks või parandamiseks ning ka haiguste või sisemise tasakaalutuse ennetamiseks.
Muusika kõnetab igaüht. Muusikateraapiast osa võtmiseks ja sellest kasu saamiseks ei pea inimesel olema eelnevaid muusikalisi oskusi või teadmisi. Tegevused on jõukohased kõikidele.
Muusika teraapiline kasutamine hõlmab väga laia valdkonda. Muusikateraapiat saab rakendada stressiga toimetuleku parandamisest meeleolu- ja ärevushäirete ning psühhooside ravini, kriisiseisundite leevendamisest enesearendamiseni, vaimsete ja füüsiliste puuetega inimestest koomapatsientideni, enneaegsetest vastsündinutest vanuriteni jne. Muusikat saab tervist edendavalt ja loovust soodustavalt rakendada ka väljaspool teraapiakonteksti.
Muusikateraapia protsess annab inimesele võimaluse kuulata ja avastada ennast muusika kaudu.Muusikas peegelduvad inimeses toimuvad protsessid, kutsudes esile emotsionaalseid reaktsioone, mis võivad hõlmata väga laia skaalat – puhtast rõõmust ja elevusest sügava kurbuse ja hirmuni. Muusika poolt esile kutsutavaid reaktsioone kasutatakse teraapias selleks, et haarata klient aktiivsesse emotsionaalsesse ja kognitiivsesse protsessi, mis on suunatud terapeutiliste eesmärkide saavutamiseks. Reaktsioonid muusikale on individuaalsed, sõltudes nii muusikalise stiimuli karakteristikutest kui iga inimese puhul unikaalsetest muusika poolt esile kutsutavatest assotsiatsioonidest.
Muusikat kasutatakse teraapias edukalt:
- emotsioonide, tunnete esilekutsumiseks, nende läbitöötamiseks, mõistmiseks ja vajadusel ka muutmiseks
- sotsiaalse suhtlemise hõlbustamiseks ja uute sotsiaalsete oskuste omandamiseks
- eneseteadvuse suurendamiseks, enda sisemiste protsesside paremaks mõistmiseks ning seeläbi nende soovitud suunas juhtimiseks – enesehinnangu parandamiseks
- kognitiivse korrastatuse soodustamiseks
- pingete ja ängistuse vähendamiseks
- tajuprotsesside ja motoorsete tegevuste stimuleerimiseks.
Lisaks saab eesmärgistada näiteks taluvuse ja sallivuse lisamise iseenda ja teiste suhtes või oskuste arendamise, mille abil on võimalik toime tulla intensiivsete tunnetega ka tavaelus. Muusikateraapias ei rõhutata kliendi haigust või nõrkusi, vaid võimaldatakse taasavastada oma mänguline, loominguline külg ning fokusseerutakse selles avanevatele potentsiaalidele.
Muusikateraapia seansi pikkus on tavaliselt 1-1,5 tundi. Teraapiaprotsessi kogupikkus sõltub eelkõige konkreetse kliendi probleemide või häirete raskusest ja/või ulatusest, aga ka kliendi motiveerituse astmest teraapia tulemuste saavutamisele, ulatudes paarist kuust mitme aastani.
Muusikateraapias kogub hoogu preventiivne lähenemine – pakkuda inimesele abi enne, kui masendus või depressioon on ta murdnud, enne, kui ta on psüühiliselt haigestunud. Inimesed, kes pöörduvad muusikaterapeudi poole, on enamasti kõrgelt motiveeritud ning soovivad muuta või laiendada oma tegevuspotentsiaale, leida uusi vaatenurki oma suhetele ning toimimisviisidele igapäevaelus. Muusikateraapia saab olla toeks murede puhul, mis võivad tabada meist igaüht – stressi juhtimisel ja leevendamisel, kriisiseisundite lahendamisel, sh leinaga toimetulekul, läbipõlemise ennetamisel jms.
Märksõna „stress“ on tänapäeva inimesele kahjuks tavasaatjaks. Muusikateraapia pakub stressis inimesele võimalust õppida stressiga toime tulema, seda kontrollima, muuhulgas ka muutma vaatenurki stressile, vabastama negatiivse stressi läbi muusikaliste tegevuste, et seda energiat taaskasutada konstruktiivsetes tegevustes. Muusikateraapia erineb teistest stressiga toimetuleku meetoditest, sest muusika jõuab otse emotsioonide juurde, võimaldades jätta verbaalse kõrvale. Muusika abil on võimalik kogeda tugevaid emotsioone, neid läbi töötada ning seetõttu aastate jooksul välja kujunenud alateadlikke „stressimustreid” ja stampuskumusi muuta näiteks visualiseerimise või improvisatsiooni kaudu.
Muusikateraapia pakub võimaluse tunnete vabastamiseks muusika ja loovtegevuste kaudu turvalises keskkonnas koos terapeudiga, kes kogub ja peegeldab neid tundeid ning suunab vastavalt teraapia eesmärkidele, andes võimaluse kliendile vaadata iseendasse, oma elule, algatada ja teha muudatusi või aktsepteerida oma olukorda.
Muusikateraapias ei ole muusika taustaelement – vastupidi, see on liikumapanev jõud. Teraapiaprotsessis muusika kuulamine nõuab kliendilt suurt aktiivsust. Ei saa jääda lihtsalt unelema, muusikast mõnu tundma ja käed rüpes ootama, et sünniks ime. Sageli annab terapeut kuulamisele suuna või ülesande, mida klient võiks kuulamise ajal täita. See lähtub loomulikult kliendi problemaatikast ning viib potentsiaalselt lähemale probleemi lahendusele ja teraapia eesmärkidele. Muusika kuulamise järgselt on enamasti tarvilik püüda teadvustada, milliseid mõtteid, tundeid ja kujutlusprotsesse antud muusika esile manas ning terapeudi abiga leida neis seosed kliendi problemaatikaga.
Terapeut aitab kliendil oma sisemaailmas toimuvas selgusele jõuda, esitades asjassepuutuvaid küsimusi ning peegeldades ja kommenteerides kliendi tundeid-mõtteid.
Et anda teraapilisele tegevusele mitmekülgsemat dimensiooni, leiavad koos muusika kuulamisega sagelikasutust ka mitmed loovtegevused, näiteks maalimine või joonistamine, voolimine, liikumine, luuletuste või lugude kirjutamine vms. Neid väljendusvahendeid kasutades saab klient muusika kuulamise järgselt enese jaoks lisaks selgitavat materjali sellest, mida muusika siis tegelikult esile tõi. Nii hakkavad emotsioonid-kujutlused võtma selgemaid piirjooni ja on võimalus veelkordselt läbi käia see, mis kord juba muusikas kogetud ja mida esmapilgul võibolla sõnastada või oluliseks pidada ei osatud. Lisavahendite kasutamine annab ka võimaluse läheneda asjadele eri tahkudelt, võimaldades uudseid lähenemisnurki ning loovaid lahendusi.
Muusikateraapias ei kasutata üksnes muusika kuulamist, vaid ka peamiselt improvisatsioonil põhinevat musitseerimist. Muusikateraapias leiavad kasutust enamasti kergesti käsitsetavad rütmipillid, kuid samas mängitakse ka näiteks klaverit, kitarri jm. Klient ei pea oskama neid instrumente virtuoosselt käsitseda, ta ei pruugi olla neid varem isegi sõrmegagi puudutanud. Hääl kui instrument leiab samuti muusikateraapias kasutust. Siinkohal ei ole tegemist niivõrd laulmisega (taas pole nõudeks, et klient oleks viisipidaja), kuivõrd just erinevate helide esilemanamisega hääle abil. Oma häälega “sinasõbraks” saamine võib olla võtmeks oma mina tugevdamisel, enesehinnangu tõstmisel, eneseteadvuse ja eneseväärtuse suurendamisel.
Muusika abil toimuvas psüühilises töös saab oluliseks musitseerimise protsess, mitte niivõrd esteetiliselt kaunis muusikaline tulemus. Tähtis on, mida inimene musitseerimise ajal kogeb, milliseid tundeid, mõtteid, kujutluspilte jm musitseerimine temas ärgitab, mida ta muusikast ära tunneb. Iga arglikumgi heli võib olla suure tähendusega. Helid, mida instrument tekitab, tulevad ju neist impulssidest, mida inimene nendesse valab, muusika, mis tekib, peegeldab inimesele temas toimuvat. Vajab märkimist ka turvalisuse aspekt musitseerimisel. Nimelt muusikasse võib inimene valada mida vaid ja keegi ei saa teada, mis see on, mida tema muusika väljendas. Samuti puudub võimalus teha midagi valesti. Kõik, mida inimene väljendab, on kahtlemata õige, sest see tuleb tema enese seest. Musitseerimine annab võimaluse turvaliselt väljendada ka kõige ebameeldivamaid tundeid, mida sageli näiteks sõnadesse ei taha või isegi ei julge panna. Samas pulbitsevad need meie sees ning otsivad väljapääsu – musitseerimine annab selleks hea võimaluse. Improvisatsioonikogemused on inimeste jaoks väga ehedad ja edasiviivad ning musitseerimine annab võrreldes kuulamisega sageli efektiivsemaid tulemusi.
Terapeut on kliendile musitseerimises enamasti toeks. Sõltuvalt kasutatavatest meetoditest võib terapeut olla kliendi mängus toetajaks, saatjaks või hoopis mänguskeemi mitmekesistajaks, provotseerijaks, väljakutsujaks, teatavate tunnete forsseerijaks vms. Terapeut ei tõlgenda kunagi kliendi mängu. Terapeut saab vaid peegeldada kliendi tundeid-emotsioone ning anda tagasisidet, kuid lõplik äratundmine, võimalik “ahhaa-elamus” vms jäävad siiski kliendi enda toota. Oluline on mõista, aru saada, mis see on, mis improviseerides väljendus. See on abiks teraapias edasiliikumisel.
Kuulamis- ja musitseerimistehnikaid kasutatakse nii eraldi kui ka üksteisega kombineerituna, lähtudes teraapiavajadusest ning tegevuste sobivusest kliendile. Kogemused näitavad, et muusikateraapia kontekstis on kergem saavutada positiivne, usalduslik atmosfäär (võrreldes traditsioonilise verbaalse psühhoteraapiaga), mis tagab ka klientide kõrgema motivatsiooni teraapia suhtes.
Allikas

Cogitationis poenam nemo patitur
Leia selle kasutaja kõik postitused
Tsiteeri seda postitust oma vastuses
14-03-2013, 5:58
Postitus: #6
RE: Alternatiivmeditsiin

Alternatiivsed ravimeetodid: mis on homöopaatia?18. sajandi lõpupoole avastas saksa arst Samuel Hahnemann alternatiivse mooduse ravida haigeid. Tema põhimõte oli, et haiguse juurivad välja rohud, mis tekitavad patsiendi haigusega sarnaseid sümptomeid. Hahnemann hakkas seda ravimeetodit nimetama Homeopathy’ks. Sõna ´homeopathy´ tuleneb kahest kreeka keelsest sõnast: Homoios (tähendusega sarnane) ja Pathos (tähendusega kannatus ehk sarnane kannatus või sarnane haigus).

Homöopaatias töötab põhimõte “sarnane ravib sarnast“.


Näiteks kui terve inimene võtab sisse suures koguses Ipecacuanha’t põhjustab see iiveldust ja oksendamist. Homöopaatias kasutatakse Ipecacuanha’t iivelduse ja oksendamise sümptomite puhul ehk patsiendi haiguspildile leitakse sarnaseid sümptomeid esilekutsuv ravim.

See ongi homöopaatia ravi põhimõte, et valides ravimit võetakse arvesse kõik sümptomid ehk sümptomite kogupilt ja leitakse ravim, mis vastab just sellele sümptomite pildile. Seejärel määratakse väike annus seda ravimit, et stimuleerida tervenemist. Suurtes kogustes sissevõetuna tekitaks sama ravim tervele inimesele samasuguseid kaebuseid (näit. iiveldus ja oksendamine), mis mõne tunni jooksul mööduvad. Vastavalt Sarnasuse seadusega kutsutakse kehas esile naturaalsest ehk olemasolevast haigusest tugevam kunstlik haigus, mis aktiveerib keha loomulikku tervendavat jõudu. Kahte sarnast haigust ei saa üheaegselt kehas eksisteerida ja nõrgem peab kaduma.

Homöopaatia ravib inimest kui tervikut arvestades füüsilist, emotsionaalset seisundit ning inimese temperamenditüüpi. See on põhjus, miks sama haiguse raviks määratakse erinevatele inimestele erinev homöopaatiline ravim. Tihti on inimese mentaalne seisund ravimi leidmisel määrav, sest äge viha, hirm, depressioon ning kurbus on füüsilisi kaebusi põhjustavaks ja süvendavaks teguriks. Homöopaatia tõdeb, et kõik haiguse sümptomid on kehas esineva ebakõla väljendusviisiks.

Ravimite toimet on tõestatud üle 200 aasta ravides akuutseid, kroonilisi, füüsilisi haiguseid ja emotsionaalseid häireid. Klassikalise homöopaatia reeglite kohaselt valitud ravim on turvaline isegi imikutele, lastele ja rasedatele. Inglismaal on olemas 3 homöopaatia haiglat ja haigekassa kompenseerib ravi patsiendile. Olen veendunud, et on ainult aja küsimus, millal ka eestlane saab osta apteegist homöopaatilisi ravimeid. Tegemist on teaduslikult tõestatud ja praktikas töötava meditsiinilise ravimeetodiga, mis on Eestis lihtsalt vähe tuntud.

Homöopaatia mängib olulist rolli haiguste ennetamisel ehk teisisõnu on tal ka profülaktiline iseloom.

Homöopaatilistel ravimitel ei ole kõrvalmõjusid ning need ei tekita sõltuvust. Hoolikalt valitud ravim stimuleerib keha loomulikku kaitsemehhanismi ehk immuunsussüsteemi.

Homöopaatia on terviklik ehk kõiki sümptomeid arvestav ja lähtub sellest, et sümptom on keha katse end ise tervendada. Kui need sümptomid alla suruda võib see viia haiguse sügavamale keha sisse, seega tuleb kasutada Sarnasuse seadust ja aidata kehal end ise ravida. Ainult nii saab haiguse põhjuse välja juurida..

Lihtsamaid terviseprobleeme nagu kergem esmaabi vigastuse korral, palavikud, külmetushaigused, kõhu probleemid ning isegi hirmu ja üle ärrituse korral võib tõhusalt iseseisvalt ravida ostes ravimit apteegist. Kuid korduvate ning põikpäiste emotsionaalsete või füüsiliste sümptomite korral tuleks konsulteerida väljaõppinud homöopaadiga, kes aitab määrata tõhusa ravi, mis toob stabiilsema ning põhjalikuma tulemuse. Krooniliste pikaajaliste haiguste (tervisehäired, mida saab ravida) alla kuuluvad unehäired kõhukinnisus, menstruaaltsükli häired, akne, ekseemid, põsekoopapõletik jms. Homöopaadi määratud ravim sobib nii füüsiliste kaebuste kui ka meeleolu raviks.

Homöopaatilised ravimid taastavad elujõu tasakaalu. Hoolikalt valitud ravim stimuleerib keha loomulikku kaitsemehhanismi. Homöopaatia ei ole „kõike raviv“ kuid tihti on inimesed abi saanud homöopaatiast kui teised raviviisid on ebaõnnestunud. Neid ravimeid võib kasutada koos Sinu perearsti poolt kirjutatud rohtudega aitamaks tugevdada Sinu immuunsussüsteemi.

See ravimeetod ei seisa vastu kirurgiale kuigi õigel ajal tehtud ravikuur võib vajaduse kirurgilisele sekkumisele kõrvaldada. Homöopaatiline ravi võib vajaduse operatsiooniks kõrvaldada, kõrvaldades haiguse põhjuse . Homöopaatilisi ravimeid saab kasutada peale operatsiooni, et vähendada šoki mõju, soodustada taastumist ja toibuda tuimestuse mõjust. .

Homöopaatia on haigusi ärahoidev, vältiv ja raviv teraapia. See ei suru sümptomeid alla vaid ravib inimest tervikuna naturaalselt ja püsivalt.

Telegram

Homoöpaatia

Elu on seksuaalsel teel saadud haigus, mis lõpeb üldjuhul surmaga.:scratchhead:
sixtap@outlook.com
Leia selle kasutaja kõik postitused
Tsiteeri seda postitust oma vastuses
25-03-2013, 13:10
Postitus: #7
RE: Alternatiivmeditsiin
Alternatiivsed ravimeetodid – mis on kristallteraapia?


Sõna „kristall“ tuleb kreekakeelsetest sõnadest krystallos ja kryos, mis tähendavad „jää“ ja „jääkülm“. Selline antiikne tõlgendus tundub tõene, sest selge kvarts on puudutamisel külm ja näib vaatlemisel sädelev ning struktuurilt kui jäätükk. Kristallid ja mineraalid ei ole mingi New Age teema. Nad on olnud meie planeedi osad selle algusaegadest peale – moodustunud tule, vee, õhu ja maa-rõhu koostoime tulemusel.

Kristalle kasutasid juba muistsed rahvad. Teadmisi kristallidest anti edasi põlvest põlve. Nad olid olulised elemendid riitustel, toetasid füüsilisel ja vaimsel tasandil nende kandjaid ning abistasid ka tervendamisel. Kristallide ilu imeteleti ja nende väge kummardati.Mis siis on nendes kivides nii erilist, mis on võimeline meid tervendama, annab jõudu ja suurendab väge?

Olenevalt tekke asukohast ja mineraalide sisaldusest on igal kristallitüübil oma spetsiifiline taustsüsteem ja väli. Sõltumata kujust võivad erinevad kristallid neelata, alal hoida, fokuseerida ja/või kiirata energiat. Igal kristallil on oma võnkesagedus, erinevad omadused ja iseärasused, mis tulenevad kristalli värvist, keemilisest koostisest, struktuurist ja valgusmurdmise võimest.

Kristallid on holistilised tervendajad. See tähendab, et nad töötavad nii füüsilisel, emotsionaalsel, mentaalsel kui ka vaimsel tasandil ehk siis kõikidel energiatasanditel. Kristallid on elektromagnetilise energia looduslikud juhid. Iga liikuv elektron tekitab energiavälja. Korrapärane, ühtlane elektromagnetilise energia voog liigub vabalt läbi kristallistruktuuri ja selle energia liikumine on muutumatult püsiv. See järjekindel mõju teeb kristallidest parimad tööriistad harmoonilise tasakaalu loomiseks meie füüsilise ja vaimsete kehade vahel. Nad aitavad ümber paigutada kõiki tasakaalustamata energiaid ja eemaldada tõkkeid, mis võivad takistada tunnetustasandite teadvustamist.
Kuidas ja millal saab kristalliteraapia aidata?

Me loome ise oma tõelisuse, kas see meile meeldib või mitte. Kui tunneme ennast tervete ja tugevatena ning meid valdavad positiivsed tunded, siis voolab elujõud (eluenergia) takistuseta läbi meie kõikide kehade. Kui aga oleme masendunud või mõni koht kehal valutab, tähendab see, et mõnes energiakehas on tekkinud ummistus. Kõige levinumaks teemaks, miks pöördutakse kristalliteraapiasse, on tasakaalutu ja pidetu olek. Näiteks peas keerlevad aina ühed ja samad mõtted; segased tunded kõigi ja kõige suhtes; soov saada füüsilist või vaimset turgutust, et taastada, tasakaalustada ning suurendada väge keskendumaks taas olulistele asjadele oma elus. On olnud ka juhuseid, kus klient ei allu arsti või homöopaadi poolt määratud ravimite toimele ning ka siis on olnud kristallidest abi. Korrastades energiavälja võivad ravimid taas mõjuma hakata.

Tunded muudavad meie elu sügavamaks ja rikkamaks ning avavad südameenergia. Ühel või teisel põhjusel ei suuda me alati oma tundeid väljendada. Väljendamata tunnete voog peatub ning need jäävad meie energiakehadesse kinni. Näiteks kui surume maha südames tärkava armastuse, siis mõjub see meie kehaprotsessidele ja elunditele (hingamisele, kopsudele, südamele, vererõhule) ning võib muuta õlad ning kaelalihased kangeks. Aegamööda hakkavad mahasurutud tunded ilmnema füüsilises kehas pingete, valude ja haigustena. Seega on kristallide kasutamine väga hea lahendus energiakehades tekkinud ummistuste avamiseks ning kinnijäänud elujõu voo vabastamiseks. Teraapia ajal kristallienergia vabaneb ja kristall hakkab kanaliseerima tervendavat vibratsiooni. Meie energiakehasse kanaliseeritud täiendav energia likvideerib ummistused ning korrastab ja harmoniseerib elujõu liikumise.

On teada, et igale energiakeskusele, kehaosale, elundile või lausa haigusnähtude likvideerimiseks, on omad kristallid. Füüsilise- ja eeterkeha sagedusele on kõige lähedasemad tumedad kvartsid ja kaltsedonid – ahhaat, karneool, jaspis, tiigrisilm. Nende võnked on aeglased ja nad tugevdavad meie sidet maaga. Tunde- ehk emotsionaalkehale mõjuvad paljud roosad – roosakvarts, rodokrosiit, kuntsiit – kõrge võnkesagedusega ja rohelised – aventuriin, malahiit, dioptaas – rahustava sagedusega kristallid. Mentaal- ehk mõttekeha puhastamiseks kasutatakse violetseid või siniseid – šugiliit, ametüst, lasuriit – kristalle. Vaimukehale mõjuvad enim hästi valgust murdvad – teemant, herkimel, mäekristall – väga kõrge võnkesagedusega kristallid. Kui meie energiakehad on puhtad ning meel selge, siis võime kõrgematele teadvustasanditele jõuda ja elu seadusi sügavamalt mõista.

Kõige levinum teraapiaviis on erivärviliste ja struktuuriga kristallide paigutamine inimese ümber ja/või keha peale, kasutades vastavalt energiakeskusele või elundile sobivaid kristalle, tasakaalustamaks häiritud piirkonna funktsioone. Terapeudina olen tihtipeale aga traditsioonilist tšakrakivide ravi eiranud ja tuginenud rohkem kliendi hetkevajadusest lähtudes oma intuitsioonile. Näiteks tuleb teraapiasse inimene, keda on vallanud suur kurbustunne ja ta ütleb, et see asub südamepiirkonnas. Traditsiooniliselt pannakse südame kohale kohe kas roosat või rohelist värvi südamekeskust stimuleeriv kristall. Jah, see mõte on hea, kuid ei pruugi toimida. See võib ajutiselt kurbust leevendada ja helgema enesetunde luua, kuid ei juuri põhjust välja. Et seda kurbusetunnet enam mitte tunda, tuleks alustada – nii nagu mina neid nimetan – karmimatest kristallidest, milledeks võivad olla must turmaliin, suitsukvarts, obsidiaan või kiastoliit, mis traditsiooniliselt ei ole südametšakra kivid aga antud juhul tegelevad kurbuse põhjuse kõrvaldamisega. Alles pärast ebameeldiva aistingu põhjuse eemaldamist võib hakata vastavat energiakeskust „toniseerima“.

Samuti saab kristalle kasutada lähtudes elementidest – tuli, õhk, vesi, maa. Igal kristallil on geomeetriline struktuur, millele vastab teatud element. Näiteks tetraeeder ehk nelitahukas esindab tuleelementi, oktaeeder ehk kaheksatahukas esindab õhuelementi, ikosaeeder ehk 20tahukas esindab vee-elementi, jne. Ka igas inimeses on esindatud kõik elemendid. Siit võib järeldada, et kui inimene on tasakaalust väljas, on tasakaalust väljas ka tema sisemised elemendid. Vastavalt tasakaalutule elemendile võib kasutada erinevaid kristalle. Näiteks kui meil on palavik või oleme liiga temperamentsed ja emotsionaalsed, on ülekaalus tuleelement, mille kustutamiseks ja rahustamiseks saab kasutada vee-elementi sisaldavaid kristalle.
Allikas

Cogitationis poenam nemo patitur
Leia selle kasutaja kõik postitused
Tsiteeri seda postitust oma vastuses
27-03-2013, 18:15
Postitus: #8
RE: Alternatiivmeditsiin
Soolakamber ravimeid ei asenda


Soolaravi seadmete tootjafirma viib läbi kolmeaastast uuringut Horvaatias, mille tulemused pidavat juba praegu olema hämmastavad – pooled hingamisteede haigustega lapsed loobusid ravimitest. Taastusarsti Eve Sooba sõnul ei saa soolaravi mõju kindlasti näiteks spetsiaalse astma raviga võrrelda.

Eestis tegutsev soolaravi seadmeid tootev ja müüv firma OÜ Kokkonen peab soola hingamisteede- ja nahahaiguste imeravimiks. «Soolaravi köidab maailmas aina rohkem tähelepanu. Viimaste aastate jooksul on ehitatud soolakambreid ka nii eksootilistesse paikadesse nagu Lõuna-Aafrika Vabariik, Iraan, India, Uruguai, Brasiilia ning ka Kariibi mere saared,» rääkis Kokkoneni tegevjuht Eva-Liisa Salin.

«Siin ei ole midagi imestada. Levinuimad allergiad ning hingamisteede- ja nahahaigused on ühesugused kõikides maailma riikides. Raske on leida riiki, kus ei oleks astmaatikuid või atoopilist dermatiiti põdevaid inimesi,» lisas ta.

Kokkonen viib parajasti läbi uurimistööd Horvaatia lastekliinikus Helena, kus on rohkem kui aasta kasutusel olnud soolakookon ja soolaaerosooli generaator. Uuring kestab kolm aastat, kuid tegevjuhi sõnul on tulemused juba praegu hämmastavad: «Kümne seansi järel paranes märgatavalt kõigi 16 uuritava hingamisteede haigustega (astma, pollinoos, obstruktiivne bronhiit) lapse tervis. Vajadus ravimite järele kahanes ning pooltel juhtudel ravimite manustamine koguni lõpetati,» rääkis tegevjuht.

Tõepoolest, soolakamber toob paljudele leevendust, kuid kindlasti ei ole see imeravim, mis hoobilt rasked haigused parandab, märkis Ida-Tallinna keskhaigla taastusarst Eve Sooba. «Sool ei ole imeravim,» toonitas ta.

«Astmaatikutele ja krooniliste kopsuhaigustega inimestele on kõige tähtsam siiski eriravimite (tavaliselt inhaleeritavate) võtmine,» soovitas Sooba.

«Kindlasti ei saa soolaravi mõju võrrelda näiteks astmaravimi omaga – need ei ole maailmas võrdsed tegijad. Seetõttu soolaravi mõju praegu põhjalikumalt ei uurita,» selgitas Sooba. «Me ei jäta patsientidel astmaravimeid ära, vaid pigem ootame medikamentravi kombineerimisest taastusraviga veelgi paremat tulemust,» lisas ta.

Palavikuga jää koju

«Soolaravi kui looduslik ravimeetod sobib toetava ravina väga hästi hingamisteede haigustega inimestele, näiteks astma ja kroonilise obstruktiivse kopsuhaigusega (KOK) inimestele, aga ka kroonilise põskkoopapõletiku puhul ning organismi kaitsevõime suurendamiseks,» rääkis Sooba.

Tema sõnul ei tohiks aga soolakambrisse minna ägeda nakkuse, palaviku, nohu, köha, raske kopsuhaiguse, pahaloomulise kasvaja, kompenseerimata kõrgvererõhktõve ning raske hingamis- või südamepuudulikkusega.

«Nohu, köha ja kurgukipitusega võiks pigem koju jääda ja teed juua kui otsida abi soolakambrist – kambrisse köhima tulles nakatavad nad teised kambris viibijad,» märkis Sooba. Samuti ei sobi soolakamber kinnise ruumi kartusega inimestele.

Üldiselt näeb arst esimese ravikuuriga ära, kas ravi annab tulemust või ei. «Kui annab, siis määrame soolaravi kuuridena näiteks kaks korda aastas. Väga palju patsiente siiski tervet kuuri ei saa,» nentis ta.

Soolakambri seansi ajal hingab patsient sisse õhus hõljuvat soola-aerosooli. Imeväikesed soolaosakesed sisenevad hingamisteede kaudu ja ladestuvad ravi vajavale limaskestale.

Sooba sõnul paraneb nii limaskesta rakkude ainevahetus, alaneb turse hingamisteedes ning hingamine muutub kergemaks. Soolaravi toimel suureneb rögaeritus ja kroonilisi kopsuhaigusi põdevatel inimestel paraneb niiviisi kopsude ventilatsioon. Samuti suurendab soolaravi organismi kaitsevõimet, leevendab allergiat ja vähendab haigestumist nakkushaigustesse.

Räägitakse, et soolakamber aitab ka allergiliste nahaprobleemide korral ning toob leevendust naha ekseemile, atoopilisele dermatiidile ja psoriaasile. Horvaatias läbi viidava uuringu kohaselt langes aastaga atoopilist dermatiiti põdevate laste (17 uuritavat) SCORAD-indeks 20–61,8 pealt 3–36,8 peale. Kahele patsiendile 17st ei avaldanud soolaravi mingisugust mõju, kolmel patsiendil 17st oli pärast ravi lõppu täiesti puhas ja korras nahk.

Nahale soolavann

Eve Sooba soovitab probleemsele nahale pigem tõhusamat soolavanni, mida saab väga edukalt teha ka kodus. «Soolavanni võiks teha kaks-kolm korda nädalas. Vannivette tuleks lisada näiteks meresoola, võib lisada natuke õli,» soovitas ta. Kui nahka veel tõhusalt kreemitada (õigete baaskreemidega), on tulemused näha juba kahe-kolme nädala pärast.

«Soolakamber sama efekti ei anna, seetõttu ma oma patsiente sinna ei saada, vaid soovitan neile pigem lahja kontsentratsiooniga soolavanni,» lisas ta.

Taastusarsti sõnul on hingamisteede haiguste ravis abi ka füsioteraapiast. Füsioterapeut õpetab patsiendile hingamisharjutusi, õiget kehahoidu jms. Teadlik regulaarne hingamisharjutuste tegemine ja õige füüsiline koormus (sõltub haiguse staadiumist) parandab tõhusalt inimese sooritusvõimet.

«Pärast taastusravikuuri muutuvad paljud kopsuhaiged juba mõne aja möödudes palju toimekamaks,» nentis Sooba, kelle sõnul võiks füsioteraapiat kombineerida soolaraviga.

«Soolaravi võimalus peaks taastusravisse jääma, kuid mitte iga haige kompleksravi osana, vaid ainult neile, kellele see on näidustatud. Esmane on siiski kopsuarsti määratud medikamentravi,» tõdes Sooba.
Allikas

Cogitationis poenam nemo patitur
Leia selle kasutaja kõik postitused
Tsiteeri seda postitust oma vastuses
29-03-2013, 12:12
Postitus: #9
RE: Alternatiivmeditsiin
Alternatiivsed ravimeetodid: mis on maandamine?

Portaal Alkeemia.ee kirjutab emakese Maa meditsiinist ehk maandamisest. Maandamine põhineb uuringutel, mis näitavad, et Maa elektrienergiaga ühenduse loomine edendab inimese füüsilist heaolu. Just nagu päike pakub meile pidevalt energiat ja vitamiine, on ka maapind energia allikaks. Maandamist on võimalik teha mitmel moel: seistes, istudes, lamades või kõndides paljajalu, nahaga otse maapinna vastu.

Meie kutsume seda maanduseks, aga seda nähtust toetab ka tegelik teadus. See on kõige primitiivsem, loomulikum ja orgaanilisem viis meie organ- või närvisüsteemide elektriliseks taastamiseks optimaalsele sagedusele emakeselt Maalt saadud elektrilaengu abiga.

See selgitab ka palju asju, mida oleme sisimas juba tegelikult teadnud ja tundnud nii paljajalu kõndides, mängides kui ka seistes, kui me tegelikult elektrone endasse laseme.

Mis on maandamine?

Maandamine on midagi palju enamat kui tavaline transtsendentaalne rännak läbi tšakrate süsteemi. Tegelikult peavad paljud asjatundjad seda suhteliselt uut ideed meie ajastu üheks kõige tähtsamaks avastuseks tervise alal. Kuna selle positiivset mõju inimese üldisele tervisele toetab palju teaduslikke tõendeid, pole raske imestada, millest kogu see kära tuleb.

Maandamine lahti seletatuna

Maandamine, mida tuntakse ka maanduse nime all, põhineb uuringutel, mis näitavad, et Maa elektrienergiaga ühenduse loomine edendab inimese füüsilist heaolu. Maandamine kui tegevus viitab füüsilisele ühendusele inimkeha ja Maa elektriliste sageduste vahel (näiteks paljajalu murul või rannas kõndimine). Just nagu päike pakub meile pidevalt energiat ja vitamiine, on ka maapind energia allikaks, panustades nõnda optimaalse tervise saavutamise heaks. Maandamist on võimalik teha mitmel moel: seistes, istudes, lamades või kõndides paljajalu, nahaga otse maapinna vastu.

Maandamise avastamine

Kuigi maandamine on kiirelt arenev liikumine, mis on tekitanud paljudes inimestes elevust füüsilise tervise tuleviku küsimuses, ei ole seda nähtust alati laialdaselt aktsepteeritud. Kui üks endine kaabeltelevisioonifirma tegevjuht nimega Clint Ober seda ideed 1990ndate aastate lõpul esmakordselt tutvustas, siis suhtuti sellesse skeptiliselt ja teda isegi naeruvääristati. Mida teab üks teletegelane tervisest? Nähtavasti palju rohkem, kui arvata võiks.

Ühe kunagise juhtiva Ameerika kaablifirma asutajana teadis Ober üht-teist kaablipildist ja elektrisagedustest. Ta teadis, et hästi maandatud telekaabel, mis takistas signaali lekkimist ja väliste faktorite mõju, edastas teravat ja kvaliteetset pilti. Halvasti maandatud kaablid seda ei teinud. Pärast pensionile jäämist pani Ober tähele fakti, et tänapäeval kannavad peaaegu kõik sünteetilise tallaga jalanõusid, mis on valmistatud elektrit mittejuhtivatest materjalidest. Ta teadis, et need kummist ja plastmassist kingad takistavad maandamist.

Ober hakkas seejärel mõtlema, kas sellel suhteliselt hiljutisel ja levinud eraldatusel maapinnast on ka mingisugust mõju inimkehale. Kui see olukord sarnaneb kaablitega, siis võis see uus tava tema arvates tähendada, et elame suurema osa elust maandamata ja seetõttu eraldatuna Maa stabiliseerivast energiaväljast.

Kas sellel eraldatusel võib inimese tervisele olla kahjulik mõju?

Suutmata teadusmaailmast toetust koguda, võttis Ober asja enda kätte ja hakkas ise uuringuid läbi viima, üritades teha selgeks, kas tema teoorial oli mingit alust. Aja jooksul hakkas tema töö huvitama nii mõndagi arstide kogukonna liiget, kelle hulka kuulus ka tunnustatud kardioloog Stephen Sinatra. Ober ja käputäis toetajaid viisid enam kui kümne aasta jooksul läbi mitu uuringut, milles uuriti maandatud olekus magamise mõju inimese füüsilisele tervisele.

Tulemused olid järjepidevalt ühtlased: uuringus osalenud inimesed magasid enda sõnul paremini ja ka valu esines vähem. Esialgu arvas Ober, et nende positiivsete tulemuste põhjuseks oli staatilise elektri (otsekui väikeste tõkete energiavoos) eemaldamine. Kuigi see on kindlasti tõsi, oli staatilise elektri puudumine vaid osa vastusest küsimusele, miks maandamine toimib.

Tegelikult avastas Ober täiesti kogemata teadusmaailmas ennenägematu osa kroonilise valu mõistatusest. Ober teadis, et Maa elektriline pind koosneb negatiivse laenguga elektronidest, mida tuntakse ka vabade elektronide all. Neil elektronidel on võime liikuda vabamalt ja vähendada positiivseid laenguid (vabu radikaale). Vabad radikaalid laastavad pidevalt meie kehade terveid rakke, sest otsivad neist rakkudest seda üht asja, mis neil puudu on: elektroni. Kui vaba radikaal leiab puuduva elektroni, siis see küllastub ega aita enam kaasa põletiku levitamisele kehas. Kuigi paljusid meist võib vaevata “elektronipuudulikkus”, mõistame nüüd, et maapind meie jalge all on parim allikas nende elektronide omandamiseks, kui me sellega ainult ühenduses püsiksime.

Maandamise teadus

Lõpuks ometi, pärast aastaid kestnud uurimistööd, sai Ober 2004. aastal ka teadusliku toe, kui ajakiri Journal of Alternative and Complementary Medicine avaldas ühe tema uuringutest. Tulemused olid muljet avaldavad: “Magamine maandatud olekus sünkroonib ümber kortisooli sekretsiooni, et see oleks paremas vastavuses oma loomuliku ja normaalse rütmiga.” Kortisooli sekretsioon on keha loomulik reaktsioon stressi puhul.

Kas teadsid seda, et 1960–70ndatel aastatel panid Max Plancki instituudi teadlased Saksamaal vabatahtlikud maa-alustesse ruumidesse, mis olid varjestatud Maa elektrivälja eest? Kõigil uuringus osalenutel ilmnesid ebatavalised füsioloogilised nähtused, kaasa arvatud kaootiline hormoonitootmine, häiritud unerütm ja põhiliste kehafunktsioonide üldine häiritus.

Sama uuring näitas ka mitmeid positiivseid tulemusi teiste katsealuste puhul, mille hulka kuulusid paranenud uni, vähenenud valu ja põletik, kahanenud stress ning paranenud sümptomid seedetraktis. Tõendid osundavad sellele, et negatiivse laenguga vabad elektronid maapinnal on vastutavad inimkeha elektrienergia taseme ühtlustamise eest Maa energiatasemega, mis omakorda parandab üldist tervist ja elujõulisust.

Kuigi maandamise teadus on suhteliselt uus valdkond, osundab üha rohkem tõendeid sellele, et keha küllastamine negatiivsete elektronidega toob kaasa peaaegu koheseid positiivseid tulemusi, nagu energiataseme ühtlustumine, hormoonitsükli sünkroniseerimine ja korrektsete füsioloogiliste rütmide taastumine.

Maandamine: kas meditsiini Püha Graal?

Üks põhilisi tegureid, mis paljusid meditsiinitöötajaid huvitab, on maandamise kinnitatud mõju põletiku vastu. Praegu seostatakse põletikku ligi 80 eri kroonilise haigusega, mille hulka kuuluvad ka sellised suured haigused nagu vähk ja II tüübi suhkurtõbi. Doktor William Meggs Ida-Carolina ülikoolist väidab, et “põletik võib osutuda meditsiini valdkonnas kaua otsitud Püha Graaliks – fenomeniks, milles peitub vastus haiguse ja tervise küsimusele.”

Kuigi loodus on teadusest veel tükk maad ees, näib maandamine olevat tõhus ja kahtlemata ka lihtne lähenemine tervisliku eluviisi viljelemiseks. Kui võimalik, otsi lihtsalt mõni murulapp, võta kingad jalast ja veeda natuke aega maapinnaga kontaktis seistes. Isegi ainult 20–30 minutit võib tuua märkimisväärseid tulemusi.

Telegram

Elu on seksuaalsel teel saadud haigus, mis lõpeb üldjuhul surmaga.:scratchhead:
sixtap@outlook.com
Leia selle kasutaja kõik postitused
Tsiteeri seda postitust oma vastuses
31-05-2013, 10:28
Postitus: #10
RE: Alternatiivmeditsiin
Koputamine - lihtne, tõhus ja imeline meetod mitmete hädade vastu


Aina rohkem õpitakse ka Eestis erinevaid koputamistehnikaid, näiteks EFT’d (Emotsionaalse vabaduse tehnikat). Kas põsele koputamine võib aidata stressi vastu? Me teame küll, et see kõlab hullumeelselt, aga uue raamatu põhjal parandab koputamine tervist ja isegi armuelu.

Nick Ortneri raamat "The Tapping Solution“
Nick Ortneri kirjutatud raamat "The Tapping Solution“ kirjeldab akupunktuuriga seotud punktide koputamist. Tähtsaimate punktide hulka kuuluvad kulmud, oimukoht, põsed, nina, lõug, kaenlaalune ja pea. Ortner on kasutanud oma koputamistehnikat, et aidata inimesi, keda mõjutas Sandy Hooki koolitulistamise tragöödia. Seda tehnikat proovib järele Lorraine Candy, ajakirja Elle peatoimetaja ja küünik.

Kas põsele koputamine võib aidata vähki tõrjuda?

Mu kümneaastane tütar vaatab mind praegu ukse vahelt, muie näol. Istun oma voodiotsal ja koputan kindlas järjekorras õrnalt oma kehaosi kümme korda. Ainus asi, mis muudab selle vaatepildi tema jaoks pisut vähem piinlikumaks, on see, et teen seda privaatselt, mitte mõnel avalikul pingil tema kooli ees.

Tema kutsub seda "huvitavaks", nagu loodusteadlane David Attenborough, kes kirjeldaks nõnda oma haruldast kohtumist mõne veidra ohustatud liigiga. Näitan talle samaaegselt koputamisega ka ühte raamatut, mille peale tema silmi pööritab.

Teda ei huvita, et vehin tema ees raamatuga, mis väidetavalt mu elu muudab. Raamatuga, mis suudab enda kinnitusel leevendada stressi, ravida valu, peletada sõltuvust, tõrjuda foobiad ja kahandada väsimust. See raamat kirjeldab end nii "murrangulisena", et selles peituvat lausa võti "emotsionaalse vabaduse" leidmiseks ning hirmuvaba ja õnneküllase elu elamiseks. Iseenesest mõista tahaksin ka ise sellest osa saada.

Lisaks ei jää sellel raamatul just palju puudu väitest, nagu suudaksid selles peituvad võtted ravida vähki või vähemasti võimaldada vähihaigetel kauem elada. Need on päris kaalukad lubadused.

Raamatu autori Nick Ortneri sõnul on ta kasutanud oma koputamistehnikat, et aidata inimesi, keda mõjutas Sandy Hooki koolitulistamise tragöödia. Ta aitas nõnda ravida Connecticuti osariigi Newtowni linna kogukonda, mida vapustas möödunud aasta detsembris toimunud 20 õpilase ja kuue õpetaja massimõrv. Tegelikult on tema raamat "The Tapping Solution" juba jõudnud New York Timesi bestsellerite nimekirja kõigest nädal aega pärast ilmumist. Seega väärib see raamat ka korralikku järeleproovimist.

Mina aga olen küünik. Selles moekas ajakirjas, kus ma toimetajana töötan, saadetakse meile tihti raamatuid, milles peitub enda kinnitusel "vastus" sellele stressi käes vaevlevale põlvkonnale, kes peab igapäevaselt silmitsi seisma kehva majandusseisuga, pereprobleemidega ja kõikvõimalike tervisehädadega.

Sarnaseid raamatuid nagu "Ärata hiiglane enda sees" või "Saa võitu paanikast ja haara elul ohjadest". Ma ei hakka mainimagi toitumist või karjääri käsitlevaid raamatuid ega ühtegi Oprah’ soovitatud teost.

Mina ei arva, et ükski neist raamatutest sisaldab midagi säärast, mille peale me ise ei oleks tulnud. Tahad kaalu langetada? Söö vähem ja tee rohkem trenni. Kas sul on masendus? Mine perearsti juurde. Mis on edukaks saamise saladus? Raske töö.

Kuid irooniline on see, et isegi minusugune skeptik loodab siiski leida raamatu, mis oma lubadusi stressivaba elamise õpetamisest ka täide viia suudab. Nagu kõlab üks tsitaat: "Igas küünikus on varjus pettunud idealist."

Mul on neli last vanuses kaks kuni kümme aastat; suhkruhaige koer, kes võib iga hetk käpad taeva poole heita; tõbised sugulased, kes vajavad hoolitsust; ning täiskohaga töö, kus ma pean tegelema 33 alluvaga. Mõnikord, kui ootavate ülesannete tohutu nimekiri mul öösiti magamist takistab ja ma olen samaaegselt hädas juba neljanda külmetumisega sel nädalal, hakkab mul rinnus nii kõvasti pitsitama, et kardan südant seest välja kargavat.

Kumisemine mu kõrvus muutub hullemaks, pea hakkab valutama ja silmad hakkavad tõmblema. Ma kardan hommiku saabumist, sest mu noorim laps ärkab juba kell viis, kuid ma suudan ikkagi kõik asjad tehtud saada laste kooli viimise ajaks. Oskus tegeleda mitme asjaga korraga on tõeline needus.

Mulle meeldiks vägagi, kui saaksin ellu rahulikumalt suhtuda, ilma et tunneksin end läbikukkujana või vajaksin enne koitu kolme tassi kohvi. "The Tapping Solution" suudab enda kinnitusel mind aidata. Aga kas mina kui maailma suurim kahtleja suudan omaks võtta raamatu, millel on nii naeruväärne pealkiri?

Kas ma suudan usaldada raamatut, mis selgitab väga põhjalikult, kuidas korduvalt akupunktuuri punktidele koputamine ravib kõike alates traumajärgsest stressist kuni suure kaalutõusuni? Pärast nädal aega kestnud koputamist olen sunnitud ütlema, et vastus on jah. Las ma selgitan, kuidas asi käib. Enne koputama hakkamist pead endale selgeks tegema, mis on sinu KPM (kõige pakilisem mure).

Mina valisin KPM-iks seega järgneva: "Mul ei ole piisavalt aega. Tunnen end ülekoormatu ja kurnatuna." KPM võib olla mis tahes, näiteks: "Ma ei suuda suitsetamisest loobuda" või: "Mu selg valutab nii kõvasti, et ma ei saa seetõttu magada."

Põhimõtteliselt on kõige pakilisem mure see, mis praegu sinu elu rikub. Raamat aga pühendab kaheksa peatükki erinevatele võimalikele KPM-idele – mille hulka kuuluvad näiteks kaalu langetamine ja raha teenimine – ning sellele, kuidas nendega toime tulla.

Seejärel tuleb hinnata probleemi mõju skaalal ühest kümneni. Kui hinne on kõrgem kui viis, siis väärib see "koputamist". Järgneva viie minuti jooksul tuleb koputada kaheksale akupunktuuri punktile sellises järjekorras: kulmud, oimukoht, põsk, nina, lõug, rangluu, kaenlaalune ja pea. Seda tehes tuleb endamisi korrata lauset, mis turgutaks sinu "vähest eneseusku". Ütle näiteks nii: "Ma tunnen end küll ülekoormatu ja kurnatuna, aga aktsepteerin ennast sisimas täielikult."

Tundsin end seda tehes pisut rumalalt, sest tahtsin koputamise ajal öelda hoopis: "Ole nüüd mõistlik," aga konks on selles - koputamise ajal hakkad tahes-tahtmata oma olukorrale mõtlema – see on nagu sunniviisiline meditatsioon. Päevade möödudes koputad üha positiivsema lause saatel: "Ma otsustan, et ei taha end enam nii tunda" või: "Ma otsustan uskuda, et kui ma vahel kõike teha ei jõua, siis ei ole ma seetõttu läbikukkuja ega kohutav ema."

Koputamine aitab muuta keelekasutust, nii et hakkad näiteks ütlema pigem "võiks" kui "peaks". Raamatu autor usub, et see tekitab kehas füsioloogilise muutuse ning edastab keemilisi signaale, mis õpetavad ajule positiivsemat suhtumist.

Kui olin kaks päeva koputamisega tegelenud, tundsin end märgatavalt rahulikumana. Enamjaolt koputasin ma vannitoas, sest ma ei tahtnud, et lapsed riputaksid video minust YouTube’i või saadaksid selle mõnda telesaatesse, et võita auhind naljakaima koduvideo eest.

Ma koputasin ka hommikul kell kuus multikat vaadates oma kaheaastase lapse kõrval, kes asjast midagi ei jaganud. Hoidsin siiski kardinad ees, et köögiaknast mööda kõndivad jalakäijad ei näeks minu veidrat rituaali ega kiirabi kutsuks. Kaalusin ka tööl oma kabinetis koputamist, aga hirm vahele jäämise ees oli liiga suur.

Esialgu tegi koputamine mu vihaseks. Mind ärritas oma mõtete valjult välja ütlemine ja mul oli raskusi keskendumisega. Mu mõtted uitasid pesemist ootavale riidehunnikule. Kuid mulle sai selgeks, et mida rohkem midagi korrata, seda tõelisemaks see muutub.

Paljud meist kardavad, et kui põrume mõnes oma igapäevaelu osas – jätame ühe trennikorra vahele või unustame nõudepesumasina täis laduda –, siis oleme ka kokkuvõttes läbi kukkunud. Kui aga ütled enesele, et otsustad täna lihtsalt kõiki asju oma ülesannete nimekirjas mitte tehtuks märkida, selle asemel et arvata, nagu oleksid nende sooritamises ebaõnnestunud, hakkad seeläbi end ka rahulikumalt tundma.

Kui ma koputamisega alustasin, tundsin end miskipärast kohutavalt nukralt, aga päevade möödudes mu tuju tõusis. Koputamine oli tasuta ja keegi ei pidanud teadma, et ma sellega tegelen. Magasin öösiti paremini ja mu peavalu kadus.

Koputamine saadab autori sõnul läbi keha elektrilisi impulsse, mis "puhastavad ummistusi". Ma ei tea, kuidas see töötama peaks, aga minu puhul see igatahes toimis.

Raamatus on näidetena toodud palju eri juhtumiuuringuid: veefoobia all kannatav Mary, kes pistis varbad basseini juba esimese koputamiskorra järel; 50-aastane kopsuvähihaige, kelle haigus pärast nelja kuud koputamist taandus; kroonilise valu käes kannatav naine, kes koputamise abil terveks sai; ja unetuse käes vaevlev rinnavähihaige, kes vaid ühe koputamiskorra järel terve öö magada suutis.

Need lood võivad olla tõesed või ka mitte (mina suhtun sellesse vähi taandumise juttu skeptiliselt), aga raamatus esitatud väiteid toetab ka teaduslik pool. Siiski arvan ma, et suur osa selle meetodi edust on kinni selles, et meie ise soovime selle õnnestumist, eriti siis, kui tegemist on tugeva haigusega ja kõik muud alternatiivid on ammendatud.

Mina aga olen igatahes valmis uskuma. Koputamine otsekui käivitaks peas mingi lüliti, mis palub su alateadvusel probleeme sinu jaoks lahendada. Ja eneseabi töötabki ju kõige paremini siis, kui see edasi delegeerida.

Nick Ortneri raamat "The Tapping Solution" (Lahendused läbi koputamise) ilmub Pilgrim kirjastuselt järgmise aasta alguses. Eestis pakutavate koputamistehnika koolituste ja terapeutide kohta saab täpsemalt lugeda eestikeelselt kodulehelt: http://www.eft.ee
Allikas

Cogitationis poenam nemo patitur
Leia selle kasutaja kõik postitused
Tsiteeri seda postitust oma vastuses
06-06-2013, 12:39
Postitus: #11
RE: Alternatiivmeditsiin
See on nüüd küll üks väga vana nn. ravimeetod. Endal on kodus mingi aastat 20 vana brośüür, kus analoogne õpetus sees on. Ise ei ole omal nahal järgi proovinud (korra vist püüdsin, aga süda hakkas läikima). Seetõttu on hea, et keegi on ka proovinud. Aga võib-olla võtan isa ka hommikuprogrammi. Never say never.

Alternatiivsed ravimeetodid: mis on oil pulling ehk õliga suu loputamine?Hingepeeglis avaldatud artiklis “Oil pulling – mis see on ja miks seda teha võiks” tutvustab asjakohast teemat Diana, kes otsustas uurida ja omal nahal järele proovida, mida see esialgu pisut võõrastavana tunduv ravimeetod endast kujutab.Oil pulling ehk õliga suu loputamine on minu teele ette sattunud päris mitmelgi korral, aga kui aus olla, siis ei ole ma sellesse senini süvenenud. Nüüd siis otsustasin rohkem asja uurida ja ka katsetada, vaatame, mis saab ja kas midagi ka muutub.

Millised on esimesed mõtted, mis peast läbi jooksevad? Pakun siinkohal mõned välja, sest olen ka ise nii mõelnud. Hullumeelne idee. Eeem, vastik… See on kindlasti üks asi, mida ma mitte kunagi ei tee! Milline normaalne inimene on nõus sellist asja üldse tegema?

Ja siin ma siis olen, oma esimese oil pulling’u juures, kindlasti tahab see harjumist saada. Ma ei ole varem vabatahtlikult õli suus ringi loksutanud ja seda 20 minutit. Jah, lugesite õigesti: 20 minutit ja siis tuleb välja sülitada. Alustada võib ka 10 minutiga, aga ikkagi peab jõudma 20 minutini, sest alla selle ei ole asjal erilist mõtet. Nüüd saate aru, mida ma mõtlen – esmapilgul tundub see üsna jube või lausa rõve. Mida rohkem aga selle kohta uurida, siis tundub asjal mõtet olevat ja ka üsna loogiline. Ja kuna mulle tundub termin oil pulling suupärasem kui emakeelne “õliga suu loputamine”, siis kasutan ma oma artiklites jätkuvalt terminit oil pulling.

Mida siis oil pulling täpsemalt tähendab ja kust see pärit on? Oli pulling on pärit traditsioonilisest India rahvameditsiinist ja tähendab õli suus ringi loksutamist, sellest räägitakse ka lähemalt ajurveda tekstis “Charaka Shamhita”, kus seda kutsutakse Kavala Gandoosha või Kavala Graha. Ajurveda kirjandus kirjeldab oil pulling’ut kui võimet parandada suuõõne tervist ja ravida süsteemseid haigusi nagu suhkruhaigus ja astma. Kuigi oil pulling’ul puuduvad süsteemsed tõendid selle kasulikkusest, on mõned tõendid näidanud, et see võib vähendada hambakattu, halitoosi ja igemepõletikku (gingiviiti).Protseduurist lähemalt

Selleks on vaja 1 tl rafineerimata õli – eelistatult kookose-, seesami- või päevalilleõli. Seda tehakse esimese asjana hommikul, tühja kõhu peale – enne isegi ei jooda midagi ega pesta ka hambaid. Kui olete selle teelusikatäie õli suhu pannud, siis hakkate seda suus ringi loksutama (täpselt nagu peale hambapesu pasta suust loputamine) ja lasetegi nii mööda elamist ringi, tehes tavalisi hommikusi talitusi 20 minutit õli suus loksutades.

Mida siis selle aja jooksul teha? No voodi saab üles teha, hommikusöögi ja kohvi või tee saab valmis teha, muidu pesemas käia ja muud iseteeninduse vajadused rahuldada, ka lapsed saab “maast lahti” ajada – kooli või lasteaeda minekuks jne, ja kui tõesti muud teha ei ole, siis kasvõi lugeda või internetis hommikusi uudiseid või meile uurida. Ainus oht on see, et need lood ei oleks liiga lõbusad, muidu puristate kogu kraami kuvarile või klaviatuurile ja see ei ole enam hea.Ajaloost

Nagu päris alguses sai mainitud, ulatub oil pulling’u ajalugu väga kaugele ajurveda meditsiini. Ainult et sellel ajal kutsuti seda “õli kuristamiseks” – tundub kuidagi eriti võigas tegevust olevat ja ei ole ka päris õige termin, sest tegelikult õli ju ei kuristata, vaid siiski loksutatakse suus. Traditsiooniliselt pannakse 1 tl õli suhu, kas siis kookose-, seesami- või päevalilleõli. Kookoseõli on seetõttu hea kasutada, et sellel on antibakteriaalne omadus. Edasi loksutatakse õli suus ringi ja hammaste vahelt, ümber keele ja igemete jne, ideaalis 20 min. Aga alustada võib ka 10–15 minutiga, kui kauem esimesel korral vastu ei pea.

Peamiseks eesmärgiks on halvad bakterid suust välja “tõmmata” ja sülitada, kui valmis ollakse. Mitte kunagi ärge neelake seda õli alla! Õlil on füüsiline omadus kogu suus olev “jama” endasse tõmmata – toimib täpselt samamoodi nagu vesi on kätepesuks ideaalne vahend.

Kui see kõik tundub liiga lihtne, et olla tõsi – siis sa ei ole üksi! Isegi Bruce Fife, kes on kirjutanud oil pulling’ust raamatu “Oil Pulling Therapy: Detoxifying and Healing the Body Through Oral Cleansing“, oli alguses ääretult skeptiline. Ta arvas, et kogu see “mambo-jambo” on paras müüt, aga kuuldes järjest rohkem ja rohkem lugusid inimeste paranemistest, hakkas ta otsima artikleid ja tõendusmaterjali / teaduslikke artikleid, et asi ikkagi toimib. See, mida ta sellest õppis, üllatas teda ennastki.Suu ja keha ühendus

Kuigi oil pulling’ut kasutatakse rohkem suuõõne tervise parandamiseks, näiteks igemepõletiku, hammaste tundlikkuse, hambakatu jms suhtes, on tegelikult leitud, et see parandab ka inimese üldist füüsilist tervist. Kui nüüd mõelda, siis mida halba see ikka teha saab, proovida ju tasub, sest mine tea, äkki muutub midagi paremaks, mida ei ole oodanud või lootnud. Fakt on aga see, et kui ei proovi, siis ei juhtu kohe kindlasti midagi.

Samas tekib küsimus, kuidas saab ülejäänud keha sellest kasu, kui panna teelusikatäis õli suhu ning seda 20 minutit suus ringi loksutada? See ei ole ju loogiline! Mõni võib seda voodooks nimetada ja silmi pööritada. Aga olete kunagi üldse sellele mõelnud, et suu tervis on seotud kogu keha tervisega? Kui meil on terve suuõõs (bakterid), siis see paneb tegelikult juba aluse meie üldisele tervisele.

Kui paljud teist on sellel kuul või eelmisel kasutanud teadlikult probiootikume, seda ma ei tea, aga kuulnud olete neist kindlasti. Meie kehas elab umbes 10 triljonit bakterit, neid on kümme korda rohkem kui rakke. Kõik meie keha töötavad protsessid, mis meid elus ja tervetena hoiavad, sõltuvad bakteritest. Seega, me peame oma baktereid hoidma tervetena ja tasakaalus (inimkehas on u 85% häid baktereid ja 15% halbu). Kuigi enam kui 80% meie immuunsüsteemist asub soolestikus, asub triljoneid baktereid ka suus, sest sealt ju läheb läbi see kõik, mis meie soolestikku jõuab.Milleks oil pulling’ut kasutatakse

Peale suuõõne tervisliku olukorra on inimesed leidnud üllatavalt suurt abi erinevatele juhtudele, nagu artriit, südame- ja liigeseprobleemid, diabeet, väsimus jms. Nimekiri neist probleemidest, millest inimesed on jagu saanud, on lihtsalt hämmastav. Samas, oil pulling’ul võib tekkida nn “tervenemise kriis”, mis juhtub siis, kui midagi on sellega välja ravitud. “Tervenemise kriisi” sümptomid võivad olla: iiveldus, kõhulahtisus, väsimus, lööve jms, enamik inimesi arvab, et nad on kas saanud mõne haiguse või on oil pulling’uga kaasnenud mingi negatiivne kõrvalmõju ja inimesed lähevad lihtsalt närvi, samas tähendab see seda, et teie keha võitleb parasjagu millegagi ja/või toimub detoksikatsioon. Tuginedes Fife’i ütlusele, ei tohiks see kesta kauem ühest päevast kuni kahe nädalani ja pärast olete parema tervise juures kui enne “tervendava kriisi” algust. Ärge lõpetage selle aja jooksul oil pulling’ut!

Keeruline küsimus on skeptikute “mis siis, kui” – mis siis, kui see on osa “jamast” ja sa tegelikult teed endale halba? See on õigustatud küsimus ja räägib, et see on sama nagu võidelda kandioosiga – idee on selles, et enne paranemist läheb asi hullemaks, see on tavaline looduslik reaktsioon. Ainus asi, mida Fife suudab välja mõelda, mis inimesele enne tervendamist halba teeb, on keemiaravi.

Lisaks mõjub oil pulling paremini kui ükski hambapasta või suuvesi. Kui hammastest eemaldatakse toksiinid ja bakterid, siis vabastame oma keha paranemisele. Teisisõnu, kui me peseme hambaid, siis me arvame, et me harjame sellega ära kõik pisikud ja bakterid, kuid tegelikkus on see, et hambad katavad ainult 10% suus olevast alast ja järele jääb 90% ala, millel bakterid ja pisikud saavad kasvada ja paljuneda. Seevastu aga oil pulling jõuab 100% suus olevate kohtadeni nagu hambad, igemed, keel, ja mis veel parem, kõikjale pragude vahele, kuhu hari ei ulatu. Kui kõik see jälkus on suust väljas, alles siis saab keha öelda: “Siin on puhas, kus veel tuleb tööd teha?”Dr Bruce Fife’i oil pulling’u nippe

* Oil pulling’ut on kõige parem teha hommikuti, Fife põhjendab, et siis seisab see paremini meeles, mitte et see sõltuks kellaajast või oleks sellel ajal tõhusam kui mõnel muul ajal.

* Fife ütleb, et kui teil on tõsisemad terviseprobleemid, siis tehke oil pulling’ut kolm korda päevas.

* Parim õli selleks on kookosõli.

* Alati sülitada õli suust prügikasti, mitte kraanikaussi või vetsupotti – mõjub halvasti torudele!Miks just õli?

Asja kõige hullem osa on minu puhul see, et selleks tuleb kasutada õli, ma lihtsalt ei suuda alguses õli endale suhu panna – see on nii võigas. Ma kasutan kookosõli söögitegemisel, kreemide, deodorantide tegemisel, aga vabatahtlikult seda endale suhu panna – käsi ei taha hästi tõusta. Tahab harjutamist ja harjumist saada. Mul tekib selline ebameeldiv “okserefleks”, aga lugedes erinevaid kogemusi, siis ma pole ainus ja lohutav on see, et see on mööduv nähtus, vähemalt lubatakse, et umbes kolme-nelja korraga peaks ära harjuma.

Aga nüüd tagasi küsimuse juurde – miks õli? Õli ühendub suus oleva süljega ja tekib “puhastav lahusti”, mis toimib nagu magnet ning tõmbab toksiinid, bakterid ja mikroobid igast suus olevast praost välja ning neid hoitakse kindlalt selles lahustis. Mõned neist “tegelastest” on huvitatud õlist, teised jällegi süljest – ükskõik, mis neid ligi meelitab, kui nad juba käes on, siis hoitakse neid selles lahuses seni, kuni see välja sülitatakse ja selle tagajärjel keha neist vabaneb.Aga miks 20 minutit?

Ma tean, et see on ääretult pikk aeg, saan sellest ideaalselt aru. Nagu raamat kirjutab, siis seda on vaja teha seepärast 20 minutit, et mida kauem sa õli suus ringi loksutad (tõmbad ja surud), seda rohkem mikroobe tõmmatakse vabaks. Pärast 20 minutit on suus olev lahus täis baktereid, viiruseid ja muid organisme. Raamatus mainitakse veel, et tehes iga päev täis 20 minutit oil pulling’ut, teatud terviseprobleemid kaovad. Kui aga vähendada aega 10 minuti peale, siis tulevad probleemid tagasi.

Asja võtmeks on see, et selle 20 minuti jooksul tuleb leida endale mingisugune tegevus, et sellest mõtted eemale saada. Nagu ikka, kui ootad millegi pingsat läbisaamist, siis aeg kipub venima ja kui on huvitav tegevus, siis aeg läheb lennates. Nagu eelnevalt juba mainisin, võib selle aja jooksul käia duši all, pesta nõusid, teha voodit või hommikusööki, koristada elamist, lugeda raamatut või e-kirju ja uudiseid – võimalused on lõputud. Lihtsalt sellega tuleb ennast harjutada, et sellest saaks sinu teine olemus.Veidi motivatsiooni ka

Et teid motiveerida minuga ühinema, lubab Fife raamat lahti saada järgnevatest tervisehädadest koos üldise keha detoksikatsiooniga: akne, allergia, artriit, astma, selja- ja kaelavalud, halb hingeõhk, bronhiit, krooniline väsimus, koliit, Crohni tõbi, kõhukinnisus, kaaries, dermatiit, diabeet, ekseem, hemorroidid, hüpertoonia, unetus, migreen, limaskestade ummistused, maohaavandid, PMS (menstruatsioonivalud ja -krambid), periodontaalhaigus, põskkoopapõletik, hambaabstsess (mädane kolle).

Ja nimekiri läheb aina edasi ja edasi. See kõik on tõesti seda 20 minutit väärt, et saada jagu mõnest kroonilisest haigusest, mis on teid juba pikemat aega vaevanud.
Allikas

Cogitationis poenam nemo patitur
Leia selle kasutaja kõik postitused
Tsiteeri seda postitust oma vastuses
20-12-2013, 14:30
Postitus: #12
RE: Alternatiivmeditsiin
Veel üks huvitav teraapia vorm ja kindlasti mahekohviga, sest ballastainetest ja jääkproduktidest on vaja lahti saada

:scratchhead:

Kohviklistiir – meditsiiniline naljanumber või loodusliku vähiravi geniaalne kaastegur

Kohviklistiiri on aegade jooksul nii naeruvääristatud kui ka võluvitsana imetletud. Aastaid kuulus see alternatiivse vähiravi tunnustatud osana ka ühe tuntuima meditsiiniraamatu “Merck Manual“ lehekülgedele, kuid kadus sealt äkitselt teadmata põhjustel eelmise sajandi 70-ndate keskel.

Gersoni teraapia

Kohviklistiir sai tuntuks osana juudi-saksa päritolu arsti Max Gersoni (1881–1959) vähiravist ehk Gersoni teraapiast. Nii Saksamaal kui ka hiljem Ameerika Ühendriikides elanud dr Gerson sai kuulsaks just oma uuenduslike avastuste ning tollal nii uskumatuna tunduva, toidul põhineva vähiravi propageerijana.

Pikki aastaid halvavate migreenihoogude all kannatades pani Max Gerson tähele, et toiduvalikuid muutes oli tal võimalik oma haigushooge leevendada ning neist lõpuks sootuks vabaneda. Arstina soovitas ta oma uudseid toitumispõhimõtteid ka patsientidele, kellest üks täheldas, et Gersoni “migreenidieet“ kaotas ära ka tema luutuberkuloosi. See avastus innustas Gersonit veelgi enam toitumisteraapiasse süvenema. Aastate jooksul töötas ta välja raviskeemi, mis viis sadade ja sadade ravimatuks tunnistatud inimeste paranemiseni. Teiste hulgas ravis Gerson kopsutuberkuloosist terveks ka oma sõbra, Nobeli preemia laureaadi Albert Schweitzeri naise, kelle haiguse ees tolleaegne meditsiin alla pidi vanduma.

Hoolimata konverentsidel avaldatud teadustöödest ja patsientide tervenemislugudel põhinevast tõendusmaterjalist ei aktsepteerinud meditsiiniringkonnad ei siis ega ka nüüd Gersoni vähiravi põhimõtteid. Gersoni tütar Charlotte Gerson, kes siiani oma isa pärandit edukalt edasi viib, on meenutanud, et Gersoni naeruvääristamiseks kujunes tollal populaarseks naljaks väljend “Ja kuidas teie oma kohvi soovite?“ (ingl k “And how do you prefer to take you coffee?“)

Kuidas kohviklistiir toimib?

Gersoni teraapias kasutatava kohviklistiiri idee seisneb eelkõige keha võimsaima antioksüdantse ühendi glutatiooni aktiivsuse tõstmises. Glutatioon mängib olulist rolli keha toksiinidest vabastamisel, kuna see aitab muuta rasvlahustuvaid toksiine vesilahustuvaks, mis võimaldab neid neerude kaudu kehast eemaldada. Glutatioon on peamine ühend, millega mürgid väljutamiseks seotakse ning samas stimuleerib glutatioon ka sapivoolu toksiliste ühendite eemaldamiseks. Glutatiooni toodab meie keha muide kogu aeg, samuti saame seda superainet mingil määral värske (kuumutamata) toiduga.

Kuna haigusest laastatud keha ja väsinud maks ei saa toksiinide väljutamisega just kõige tõhusamalt hakkama, võttis Gerson kasutusele detoksifikatsiooniprotsesse toetava kohviklistiiri. Joogis sisalduvatel alkaloididel teobromiinil ja teofülliinil on silelihaseid lõõgastav toime, mis paneb laienema nii veresooned kui ka sapijuhad. Kohvist pärit aktiivained kahveool ja kafestool liiguvad portaalveeni kaudu maksa, kus nad stimuleerivad võimsat ensümaatilist mehhanismi, glutatioon-S-transferaasi. Viimane katalüüsib omakorda elektrofiilsete toksiinide ühinemist glutatiooniga ning laienenud sapijuhad võimaldavad toksilisel kokteilil edukalt väljuda.

Väidetavalt suureneb glutatioon-S-transferaasi aktiivsus kohviklistiiri tegemisel kümneid ja kümneid kordi. Kui tavaliselt absorbeeritakse osa toksilisest sapist niudesooles tagasi soolestikku, siis tänu kohvi ensümaatilisele ergutamisvõimele ei lasta mürgistel ühenditel nüüd kehasse tagasi imenduda. Vastupidiselt sageli esinevale valearusaamale kohvi ise loomulikult maksa ei jõua, vaid jääb ringlema käärsoole viimases osas (sigmakäärsooles).

Mida rohkem toksiine organismist eemaldatakse, seda tõhusamalt toodab keha hapnikku kandvaid punavereliblesid. Puhastunud kudede ja hapnikurikka vere mõjul paraneb seedeorganite vereringe ja lihastöö ning maksa üldine toonus, mis viib omakorda üldseisundi paranemisele.

Kohviklistiiri tegemiseks kasutatakse iseenesestmõistetavalt vaid mahedalt kasvatatud, raskemetallide ja taimekaitsevahendite vaba kohvi. Kohviklistiiri abiga on inimesed saanud terveks nii fibromüalgiast kui ka kroonilisest väsimusest, seda soovitatakse unetuse, kõhukinnisuse, sapi ja maksaprobleemide korral. Kohviklistiir on looduliku teraapiavormina kasutusel paljudes alternatiivsetes vähikliinikutes üle maailma. Kohviklistiiri tegemisega kaasneb ka tugev valuvaigistav efekt.

Gerson ise soovitas vähiravi aktiivses faasis teha isegi kuni kuus kohviklistiiri päevas. Samas on praktika näidanud, et see võib teatud juhtudel viia elektrolüütide tasakaalutuse ja käärsoole mikrofloora häirumiseni.

Max Gerson pidas aksioomiks, et normaalse metabolismi juures ei ole vähi tekkimine võimalik ning et puhta toidu, orgaaniliste mahlade ja kohviklistiiriga organismi puhastamine on laiapõhjalise ravi üks alustaladest. Kaasaegne meditsiin jääb aga endiselt kindlaks uskumusele, et ei mahlajoomine ega käärsoole kaudu manustatav kohvi saa patsiente kuidagi aidata.

Allikas

Elu on seksuaalsel teel saadud haigus, mis lõpeb üldjuhul surmaga.:scratchhead:
sixtap@outlook.com
Leia selle kasutaja kõik postitused
Tsiteeri seda postitust oma vastuses
04-01-2014, 20:18
Postitus: #13
RE: Alternatiivmeditsiin
Paar kuud tagasi oli seda Bentoniiti saada Sojapoes, momendil ei leidnud teda sealt :scratchhead:

Alternatiivsed ravimeetodid: savi söömine

Ilmselt on kõik kuulnud, kuidas savi on nahale kasulik. See vähendab põletikku, puhastab haavandeid ning imeb välja mürke. Sarnaselt toimib savi aga ka seespidiselt – seob endaga kahjulikke aineid ja mikroobe ning väljutab need. Savi omadus endaga mürke siduda on leidnud ka teaduslikku tõestust ning igal inimesel on võimalus savi abil viia kodus läbi tõhus ja üsna odav puhastuskuur.

Savi väga tugevat antibakteriaalset toimet kinnitab tõik, et peale selle sisaldab savi raadiumi, mis kõrvaldab meie organismist kõik roiskuva ja keha rakke kahjustava – sealhulgas kasvajate tekitajad. Raadium on savi komponentidest kõige radioaktiivsem ja tugevaima toimega element. Mida pikemat aega savi päikese käes hoitakse, seda rohkem sisaldab see raadiumi. Saviga ravimisel saab organism seda elementi puhtal kujul, loomulikus olekus ja organismile vajalike annustes. Läbides seedetrakti täies ulatuses, annab see jõudu kogu organismile. Radioaktiivsed osakesed stimuleerivad mao ja soolte limaskesta ja aktiveerivad seedetegevust.

Peale raadiumi sisaldab savi veel paljusid inimorganismile vajalikke sooli ja mikroelemente: fosforit, rauda, lämmastikku, kaltsiumi, magneesiumi, kaaliumi ja räniühendeid, pealegi veel hästi omastataval kujul ning optimaalses proportsioonis ja kombinatsioonis.
Nii laste kui ka täiskasvanute puhul on ühekordne sissevõetav annus 10 grammi savipulbrit, mis lahustatakse soojas vees. Mõnikord tundub ravi algul, et tõbi ägeneb ja enesetunne halveneb, aga see ei pea paika: savi kisub endasse toksiine, juhib need organismist välja ja aitab meil paraneda. Savi on puhas ja looduslik ning viga ei peitu mitte savis, vaid haige organismis. Ettevaatlik tasub olla nõrga mao korral ning juua siis vaid väga lahjat lahust.
Savi tasub veega sisse võtta kohe hommikul ja enne sööki, ka ei tasu pärast savi tarbimist väga palju juua. Savivett võib ravi otstarbel juua mitu kuud või isegi aasta, kuid on otstarbekas pidada aeg-ajalt vahet, et magu saviga liiga ära ei harjuks. Jooge näiteks savi 21 päeva ja tehke siis 9-päevane vaheaeg. Savi on soovitav hoida võimalikult sageli värske õhu ja päikese käes – siis kogub ta endasse veelgi päikesekiirgust.
Savi saab kasutada veel väga mitmel viisil:Suuloputus: hoidke savivett veidi aega suus ja sülitage siis välja. Muudab suuõõne vastupidavamaks bakterite suhtes, tugevdab igemeid, hea kroonilise mandlipõletiku ja angiini puhul ja vältimiseks.
Saviveevannid: hea alakõhu, neerude ja jalgade raviks. Protseduur võiks kesta sõltuvalt haige olukorrast 30 min – 1 tunnini. Mõnikord võib haige esialgu nõrkust tunda, aga see läheb mööda.
Saviveega hõõrumine: Suur vatitampoon teha savivees märjaks ja sellega haigeid kohti hõõruda. Reuma, artriidi, närvihalvatuse ja anküloosi puhul tuleks toime tugevdamiseks segada savilahuse hulka 2-3 purustatud küüslauguküünt.
Tuberkuloosi korral hõõruda selle seguga 2-3 korda päevas rinda ja kõri.
Mähised: Mähiseid tehakse savivees niisutatud linaste või puuvillaste linadega. Need alandavad palavikku ja rahustavad närve.
Maskid: Savi on tuntud kosmeetiline vahend juba muinasajast. Saviga koos võib kasutada erinevaid õlisid ja ravimtaimi.
Nahahaiguste ravi: seal hulgas abstsessid, karbunkulid, ekseemid, psoriaas, roos, soolatüükad ja isegi kiilaspäisus.
Klistiirid: Näiteks kroonilise kõhukinnisuse puhul teha klistiiri kehasooja saviveega 3 päeval, siis päev vahet, veel 3 päeva, siis 15 päeva vahet ja kuuri korrata.

On ka teisi haigusi, mille puhul savist abi võib olla: silmahaigused, kõrvapõletik, uroloogilised haigused, diabeet, depressioon, unetus, neuroosid, halvatus, peavalu, migreen, hamba – ja igemehaigused, südamehaigused, veenilaiendid, hingamisteedehaigused, seedeelundite haigused, kasvajad, vähk.

Söömiseks sobivat puhastatud savi müüvad pea kõik öko- ja tervisepoed ning sealt saab ka täpsemad juhised savi manustamiseks.


Loe saviravist pikemalt TervisTagasi blogist.

Allikas

Elu on seksuaalsel teel saadud haigus, mis lõpeb üldjuhul surmaga.:scratchhead:
sixtap@outlook.com
Leia selle kasutaja kõik postitused
Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Postita vastus 


Vali alamfoorum: